Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 13.01

Vážení občané, i Tříkrálovou sbírku letos ovlivňuje epidemiologická situace v České republice. Z tohoto důvodu bude sbírka probíhat převážně online. Všichni, kdo chtějí přispět, máte možnost vhodit...

Přečíst celé hlášení >
Důležité oznámení PROVOZNÍ DOBA OÚ NÍŽKOVICE PRO VEŘEJNOST : Pondělí 8:00 – 10:00 14:00 – 17:00 a středa 8:00 – 10:00 14:00 – 17:00. Ostatní dny a hodiny bude úřad pro veřejnost uzavřen. PŘI KONTAKTU S OÚ UPŘEDNOSTNĚTE PROSÍM ELEKTRONICKÝ, PÍSEMNÝ ČI TELEFONNÍ KONTAKT.

Obsah stránky

Slavkovské bojiště

MAS SLAVKOVSKÉ BOJIŠTĚ CHYSTÁ REGIONÁLNÍ ZNAČKU

 

Místní akční skupina (MAS) Slavkovské bojiště se snaží dlouhodobě podporovat místní podnikatele, jednak zpracováním výzev z Programu rozvoje venkova nebo vlastními projekty, např. propagací místních řemeslníků v „Katalogu řemeslné výroby“.

Na jaře letošního roku spustila MAS provoz nového webu www.slavkovsketrziste.cz a facebookový profil www.facebook.com/Slavkovsketrziste, kde shromažďuje aktuální nabídku produktů a služeb na území MAS Slavkovské bojiště. V nabídce jsou kromě místních potravin a nápojů (např. z farem, pivovarů, vinařů) i zastoupení restaurací, řemeslníků, masérů, služeb fotografů. V současné době rozšiřujeme portál Slavkovské tržiště o objednávkový formulář, který urychlí spojení mezi „trhovcem“ a kupujícím.

Další připravovanou aktivitou je založení regionální značky, kterou chceme podpořit to nejlepší a originální z naší oblasti a samozřejmě tím i místní ekonomiku v současné nelehké situaci. Regionální značka zviditelní náš region, může být udělena řemeslným výrobkům a uměleckým dílům (např. výrobky ze dřeva, slaměné ozdoby, krajky, šperky, keramika, sklo, papírové obaly, upomínkové předměty, nábytek), potravinám a zemědělským produktům (např. mléko, sýry, maso, vejce, pečivo, obiloviny, ovoce, zelenina, víno, nápoje, med), přírodním produktům (např. lesní plody, léčivé byliny, čaje, extrakty z rostlin pro kosmetické účely, rákos). Značka může zahrnovat také služby v cestovním ruchu (ubytovací a stravovací zařízení) a „zážitky“, tj. specificky zaměřené služby nebo typické akce.

Regionální značku chystáme ve spolupráci s Asociací regionálních značek, která aktuálně zaštituje 27 regionálních značek na celém území ČR. Pro zájemce bude hned po novém roce uspořádáno setkání, kde budou diskutovány podmínky získání certifikátu. Dále pro zemědělské i nezemědělské podnikatele chystáme školení v oblasti legislativy, účetnictví, public relations včetně exkurzí za příklady dobré praxe. Pro ty, kteří mají sen začít podnikat a neví čím začít, chystáme cyklus základních školení, který jim může pomoci, jakým směrem se vydat, co řešit a krok po kroku je provést systémem založení a administrace jejich budoucího projektu. Aktuální informace k plánovaným aktivitám najdete na www.slavkovskebojiste.cz.

Děkujeme všem členům a příznivcům za podporu a přejeme klidné vánoční svátky a úspěšný vstup do Nového roku 2021.

Mgr. Hana Tomanová

Manažerka MAS Slavkovské bojiště

 

MAS Slavkovské bojiště, z.s.

Hrušky 166

683 52 Hrušky u Slavkova

Manažerka: Mgr. Hana Tomanová

Tel: 604 318 732

tomanova@slavkovskebojiste.cz

www.slavkovskebojiste.cz

 

   

 

Vložený dokument

Slavkovské tržiště pdf pdf 926 kB
Datum a čas: 24.04.2020 10:48
Napsal: Alena Ondrová
Kategorie: HLAVNÍ STRANA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Společenský život v obci

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Oddíl postranní lišty

Chytré blondýnky radí

Oddíl postranní lišty

Krizport

Patička stránky