Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 15.10

V sobotu 16.10.2021 bude v době od 7:00 do 17:00 hodin uzavřena cesta ke kostelu u Pařízkového č.p. 18. Děkujeme za pochopení. ----- Obec Nížkovice pořádá SETKÁNÍ SE SENIORY, které se uskuteční...

Přečíst celé hlášení >

Obsah stránky

Jak používat roušku

Mějte vždy umyté ruce

Než roušku použijete, vždy si umyjte ruce, protože mohou být kontaminované koronavirovou nebo jinou infekcí. Při nasazování musí být rouška zcela čistá. Ruce je dobré si umýt pod tekoucí vodou. Pokud tato není k dispozici, použijte dezinfekci na bázi alkoholu. Tu po rozetření nesmývejte a nechte zaschnout.

Na roušku nesahejte

Zásadním pravidlem je, nedotýkat se roušky. Funguje totiž v podstatě jako filtr. Některé látky tak propouští skrz a některé zachytává na svém povrchu. V případě, že se roušky dotknete, je nutné si hned umýt ruce, protože se vám viry mohly zachytit na kůži.

Vlhkou papírovou roušku ihned vyhoďte

Pokud papírovou roušku používáte příliš dlouho nebo se vám namočí například v dešti, rovnou se jí zbavte. Už vám totiž nepomůže. Vlhká rouška ztrácí své filtrační vlastnosti a tím i jakoukoliv účinnost. Základní papírová rouška v běžném prostředí zvlhne přibližně za dvě až tři hodiny. Roušky vyšší kvality (látkové nebo s filtrem) vydrží déle, klidně i osm hodin.

Po použití opět omyjte ruce

Když přijde na sundávání roušky, dobře se soustřeďte, než si postup přesně osvojíte a budete ho provádět automaticky. Roušku je třeba sundat vždy zezadu. Chytněte ji za gumičky a nedotýkejte se části vpředu. Opět tak snižujeme riziko, že se viry dostanou na ruce. Ale i poté je nezbytné si ruce omýt.

Použitou roušku vyhoďte

V žádném případě “nešetřete” a standardní papírovou roušku nepoužívejte více než jednou. Po odejmutí roušky z obličeje patří tato do uzavíratelného koše. Pokud byste roušku použili znovu, je velká šance, že byste se naopak sami koronavirem nakazili.

V případě látkových roušek je možné je vyvařit a používat opakovaně.

Péče o látkové (bavlněné) roušky

Vždy je lepší mít k dispozici více roušek. Roušku nepoužívejte déle než jeden den. Po použití je nutné roušku uložit izolovaně (igelitový sáček, samostatný koš …). Po použití může být rouška plná různých virů. Použitou látkovou roušku vyvařte ve vroucí vodě, nebo vyžehlete žehličkou zapnutou na plný výkon. Poté nechte oschnout. Nikdy neperte s pracími prostředky. Po ošetření je možno provést i desinfekci, pokud máte k dispozici.

Datum a čas: 25.03.2020 16:06
Napsal: Alena Ondrová
Kategorie: NOUZOVÝ STAV

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Společenský život v obci

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Oddíl postranní lišty

Chytré blondýnky radí

Oddíl postranní lišty

Krizport

Patička stránky