Obsah stránky

Ovoce do škol

   Vážení rodiče,

Vaše děti, žáci 1.- 5. tříd základních škol, mají nárok na dotované ovoce a zeleninu ZCELA ZDARMA, a to díky projektu Evropské unie a České republiky „OVOCE DO ŠKOL“.

Projekt Ovoce do škol probíhá v České republice od šk. roku 2009/2010 ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem zdravotnictví a Ministerstvem zemědělství.  Za provádění projektu je zodpovědný Státní zemědělský intervenční fond, Oddělení pro cukr, ovoce a zeleninu, Ve Smečkách 33, Praha 1. 

Cílem projektu "Ovoce a zelenina do škol" je mj. zvýšit oblibu produktů z ovoce, zeleniny a banánů, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí,  zlepšit zdravotního stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny. 

V nabídce jsou zdarma zdravé produkty ke konzumaci ve škole - pestrý sortiment čerstvého ovoce, zeleniny i 100% ovocných a zeleninových šťáv. Vše bez konzervantů, přidaného cukru, soli, tuků, sladidel.

V rámci projektu vznikly internetové stránky www.ovocedoskol.eu a  ww.ovocedoskol.szif.cz, kde můžete nalézt zajímavé informace pro děti, rodiče i školy (schválení dodavatelé, dodávané produkty a pod.).  

 

 

Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.