Obsah stránky

Benefiční koncert pro LILA Otnice

V poslední době jakoby se s benefičními akcemi roztrhl pytel....tu se vybírá na ty a tam je potřeba peněz na ono....Ale kdy jindy, než v čase vánočním, kdy myslíme snad nejvíce z celého roku na druhé a máme větší potřebu pomáhat a dělat radost? Kdy jindy, než právě v této době, kdy si mnozí z nás uvědomujeme, jak šťastní jsme, když máme kolem sebe zdraví – zdravé děti, partnery, zdravé rodiče, přátele a kamarády.

Myšlenka udělat dobročinný koncert pro postižené děti z DD Lila vznikla bezmála před osmi lety. Nápad se rychle ujal mezi dospělými i mezi žáky, pro které byla představa benefičního koncertu uchopitelnější o to víc, že s Liláčky přicházeli do styku při různých společných akcích a věděli tedy konkrétně, komu chceme pomoci. Od myšlenky byl jen krůček k vystoupení – k prvnímu v roce 2010 i k tomu zatím poslednímu – v pátek 15. prosince 2017 v kostele sv. Kunhuty v Nížkovicích.

Kostelem zazněly známé i méně známé vánoční písně a koledy v podání dětí mateřské a základní školy, které doplňovaly flétny a varhany. Celým programem doprovázela účinkující část členů cimbálové kapely Jánošíček pod vedením Jiřího Kokeše. Velmi příjemným zpestřením programu bylo vystoupení Jana Šimoníka, který zahrál tři skladby na trubku a závěrečné vystoupení Slávka Janouška s dcerou Violkou, která tatínka doprovodila na housle.

Děkujeme všem, kteří se organizačně podíleli na této akci a zajistili nám zázemí pro vystoupení. Děkujeme všem účinkujícím - dětem, pedagogům, doprovodné kapele i hostům, kteří nám pomohli uskutečnit program.

S obrovským vděkem a úctou však nejvíce děkujeme všem dárcům, díky kterým mohla paní ředitelka Ivona Princlíková předat vybranou částku v hodnotě 11 300,- Kč zástupcům DD LILA Otnice pro postižené děti, a to paní ředitelce Ludmile Pšenákové a speciální pedagožce Márii Papcunové.

Jak bylo na koncertě řečeno: KAŽDÝ Z NÁS JE PRO NĚKOHO ANDĚLEM. I vy jste anděly pro ty, které jste obdarovali.

Klidné a příjemné svátky vánoční všem ANDĚLŮM.

 

Autoři fotografií: Danka Doležalová, Marcela Fiedlerová

https://photos.app.goo.gl/yZEMjAwRbwpDiLLq1

Datum a čas: 19.12.2017 15:10
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 08.07

Vedoucí stravování oznamuje strávníkům, že od pondělí 13.7.2020 se budou dovážet obědy ze Slavkova. Kdo má zájem obědy odebírat, nahlaste se v kanceláři OÚ nebo ve školní jídelně. Prázdný jídlonosi...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Společenský život v Nížkovicích

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky