Obsah stránky

Adaptační výjezd Obora Ježov

   První měsíc školního roku patří již tradičně adaptačnímu výjezdu žáků a dětí z nížkovické školy a školky. Stejně tak tomu bylo i letos a stejně jako v loni jsme vyrazili do Obory v Ježově. Proč tyto adaptační výjezdy pořádáme? Příchod do 1. třídy stejně jako přechod na jinou školu s sebou nese značnou nejistotu z nového prostředí a z nových spolužáků. Cílem je, aby se noví spolužáci poznali nejen v prostředí třídy a školy. Při různých aktivitách v jiném prostředí se poznají lépe a jinak, naučí se komunikovat a spolupracovat, porozumět jeden druhému. A protože spoustu aktivit máme propojených s mateřinkou, jezdí s námi i třída starších dětí z mateřské školy.

   Po příjezdu a svačině následovalo několik her na seznámení, zapamatování jmen a poznávání kamarádů. Poté jsme se vydali s myslivcem Hynkem na výpravu do obory, kde jsme viděli pávy, kačeny, lišky a dalekohledem bylo možné shlédnout několik srnců a daňků. Cestou jsme sbírali různá peříčka. Po dobrém obědě nastala doba fotbálku, vybíjené a volné zábavy. Před odjezdem jsme si všichni pochutnali na výborném zmrzlinovém poháru s ovocem.

Děkujeme všem myslivcům za přípravu čaje pro děti, kávy pro dospělé a za výborný oběd a poháry.

 

Fotky z výjezdu zde: https://goo.gl/photos/WqYcW8PWesGe2zu79

Datum a čas: 28.09.2016 17:29
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 21.02

Oznamujeme občanům, že poplatky na rok 2020 se začnou vybírat od pondělí 24. února 2020, vždy v ÚŘEDNÍ DNY, to je v PONDĚLÍ a ve STŘEDU. Výše poplatků pro letošní rok: - poplatek za odpad na 1 osob...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Společenský život v Nížkovicích

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky