Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Přírodní zahrada - PROJEKT

Seznam věcí, kterými můžete přispět do zahrady:

  • květiny např. Rudbekie
  • různé trávy k jezírku, lekníny, rostliny na osázení mělčin jezírka, kdo má jezírko tyto rostliny se hodně přemnožují a vyhazují
  • šišky, ořechy a kaštany do smyslového chodníku

Další brigáda se plánuje na neděli 1. května odpoledne. Čas bude upřesněn.

 

Aktuality ze zahrady

   Od nápadu vybudovat přírodní zahradu již uběhlo několik měsíců. Přes zimu se práce zastavily, ale s prvními jarními paprsky začaly první velké úpravy terénu. Podařilo se vybudovat bylinkovou spirálu, suchou zídku a jezírko pro vodní svět. Máme základ pro hrubomotorické hřiště, zaplňují se okna ve smyslovém chodníku. Na poslední brigádě se vysadilo několik ovocných stromků a keříků. Suchá zídka je částečně osázena skalničkami, jezírko se napustilo vodou. Za tyto všechny provedené práce je potřeba poděkovat obci, respektive panu starostovi Dušanovi Horákovi, jejím zaměstnancům, všem rodičům, dobrovolníkům, dětem a zejména pak Jirkovi Bártovi, který je koordinátorem celé akce a má největší podíl na všech terénních úpravách.

Na další plánované brigádě by se měla osázet bylinková spirála, jezírko, vybudovat vyvýšené záhony, vytvořit kompostér...

Budeme rádi za bylinky, rostlinky do jezírka, ořechy, kaštany a šišky do smyslového chodníku. V nejbližších dnech sem bude vložen seznam věcí, které byste mohli věnovat a termín další brigády. Za všechny příznivce a nadšence PŘÍRODNÍ ZAHRADY děkuje Dagma.

Za možnost zveřejnění fotek děkuji Dance, Jirkovi Bártovi a Marcelce Fiedlerové.

Pokračující práce na přírodní zahradě

 

Jak vznikl nápad vybudovat PŘÍRODNÍ ZAHRADU ?

V současné době probíhá společný projekt na vybudování PŘÍRODNÍ ZAHRADY. Do projektu se zapojili děti MŠ a ZŠ, jejich rodiče, pedagogové, představitelé obce a odborník Jiří Bárta.

Přemýšleli jsme, jak zkulturnit nevyužívanou část obecní zahrady. Naše myšlenky urychlily děti MŠ, které si postavily na zahradě VODNÍ SVĚT. K plánování si přizvaly pana starostu Dušana Horáka a společnými silami vytvořili své vodní dílo. Jejich nápad jsme rozpracovali a doplnili dalšími návrhy prvků přírodní zahrady – kompostéry, bylinkovou spirálu, hmatový chodník, hmyzí hotel, suchou zídku, permakulturní záhonky, pralesní kout, ptačí budky, vrbový tunel.

Společným cílem je proměnit druhou část obecní zahrady na zelenou učebnu s využitím přírodních prvků pro hry a vzdělávací práci s dětmi.

Při realizaci projektu tvoříme metodickou i vzdělávací dokumentaci v souladu s naším ŠVP.

V současnosti děti pracují na logu a názvu projektu.

Na zahradě proběhla již jedna nedělní brigáda, kde připojili ruce ke společnému dílu rodiče i prarodiče, děti a další příznivci pod vedením Jiřího Bárty.

19. 11. jsme pozvali všechny zájemce do školy na prezentaci a seznámení s naším plánem. Sešlo se nás celkem dost a společně jsme se zamýšleli, jak realizovat PŘÍRODNÍ ZAHRADU.

 

 

Přírodní zahrada

Název Typ
Environmentální výchova - Přírodní výchova pdf pdf
Projekt - Přírodní zahrada pptx pptx

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Novinky na mobil

Odebírejte novinky na svůj chytrý telefon prostřednictvím mobilní aplikace Obce na webu. Stáhněte kliknutím na odkaz a ve vyhledávání přidejte 'Obec Nížkovice'.

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Společenský život v obci

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Oddíl postranní lišty

Chytré blondýnky radí

Oddíl postranní lišty

Krizport

Patička stránky