Obsah stránky

Žáci obdrželi knížky se svými ilustracemi

pondělí, 13. září 2021 | ŠKOLA

V jarních měsících školního roku 2020/2021 se naši žáci 2. až 5. ročníku zapojili do projektu MAP II rozvoje vzdělávání v ORP Slavkov u Brna. Ten připravil sbírku povídek a příběhů Slavkovska a žáci se podíleli na ilustracích této knihy. Do akce se zapojily třídy I. stupně základních škol v Nížkovicích, Kobeřicích, Heršpicích, Křenovicích, Komenského náměstí ve Slavkově a Němčanech. Důvodem pro vznik materiálu byla podpora čtenářské gramotnosti u dětí základních škol s důrazem na místně zakotvené učení. Hlavním zdrojem příběhů v této knize je první díl knihy Pověsti, paměti a příhody z Bučovska, Slavkovska a Vyškovska. Materiál do knihy sebral pan Alois Procházka, vlastenec, učitel, archeolog, jehož život je také spjatý se Slavkovskem. Pověsti byly vydány v roce 1941. Texty jsou opsány dle předlohy, proto některé mohou obsahovat slova neznámá, někdy i s chybou.  Vydání čítanky je financováno z projektu Místní akční plán II rozvoje vzdělávání v ORP Slavkov u Brna.

Ve Slavkově byly vytvořeny sbírky povídek s ilustracemi všech zúčastněných žáků pro každou školu. Tyto knížky byly žákům naší školy předány v pátek 10.9. na školní zahradě. Současně je naše školní knihovna obohacena o čítanku se všemi pověstmi a příběhy a s vybranými ilustracemi žáků. Několik výtisků obdržela také místní knihovna v Nížkovicích.

 

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/wpSbEX2R5RBuVVfV8

Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Používáme soubory cookies. Svůj souhlas můžete změnit v nastavení souhlasu s využitím cookies.