Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 30.09

Vážení občané, v uplynulých dnech Vám byly doručeny hlasovací lístky pro volby do zastupitelstev krajů a do Senátu Parlamentu ČR, které se uskuteční v pátek 2. října 2020 od 14:00 do 22:00 hodin a ...

Přečíst celé hlášení >

Obsah stránky

Výukový program v Rozmarýnku

Ve středu se žáci 1. a 2. ročníku zúčastnili v Brně na pracovišti Rozmarýnek výukového programu „Ferda mravenec ve vodní říši“. Po úvodním stanovení pravidel si poslechli příběh mravence Ferdy, který nás zavedl do vodní říše. Žáci se dozvěděli jak funguje koloběh vody v přírodě a na principu hry kámen, nůžky, papír si k tomuto přírodnímu procesu zahráli pohybovou hru. Dále zjistili, že i malé znečištění v potůčku má velký dopad ve vzdálené řece. Dozvěděli se, že chrostík je ukazatelem čistoty vody a zahráli si na jeho larvičky, které ve vodě ohrožovala ryba vranka. Takovou larvičku chrostíka si potom vyrobili a na závěr se vydali k jezírku, kde lovili vodní bezobratlé živočichy a za pomocí klíče je určovali.

Žáci 3. až 5. ročníku se zúčastnili výukového programu "Čarovné býlí". V dávných dobách patřila znalost rostlin k nejdůležitějším předpokladům lidového léčitelství. S využitím všech svých smyslů se žáci seznámili se šalvějí, heřmánkem, mátou, meduňkou a mateřídouškou. Ve skupinách určili léčivou bylinu pro vybraný neduh a přiřadili léčivý účinek k těmto rostlinám. Část programu proběhla v přírodní zahradě Rozmarýnku, kde žáci hledali rostoucí bylinky na bylinkové spirále. Každý si vyrobil receptář a domů si odnesl vlastnoručně umíchanou měsíčkovou mast.

Dagmar Mudrlová, Mgr. Marta Valentová

 

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/44UVrALDzegBbcwN6

Datum a čas: 10.10.2019 09:49
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka PA100212.jpg

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Společenský život v Nížkovicích

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Oddíl postranní lišty

Chytré blondýnky radí

Oddíl postranní lišty

Krizport

Patička stránky