Obsah stránky

Volby do školního parlamentu 2018

Ve čtvrtek 11. října proběhla v naší škole volba členů do Školního parlamentu. Setkala jsem se s otázkou, proč dětem pleteme hlavy s politikou již na základní škole? Školní parlament není o politice, ale o spolupodílení se žáků na životě školy, jejich zapojení do aktivit, rozhodování a pomoci při různých přiležitostech.

Co dělají žáci školního parlamentu?

  • zjišťují přání žáků např. na slavnostní oběd na Vánoce, na vysvědčení, nové hry do školy...
  • spolupodílí se na organizaci vánočního jarmarku (zapisují výrobky, skládají rozpis prodeje)
  • pomáhají zorganizovat školní výlet (dávají návrhy na zajímavá místa, hledají a předávají ostatním spolužákům informace k místě výletu)
  • předávají učitelům podněty od ostatních spolužáků, navrhují řešení vzniklých problémů

 

Volby očima žáků

Moc se mi to líbilo. Tento rok bylo 11 kandidátů. Z každé třídy se vybral jeden člověk, který šel do volební komise. Komise čte jména, vydává listy na volení a sčítá hlasy. Komise má 5 členů. Paní učitelka zopakovala pravidla voleb.Volí se tajně, za paravánem. Nejprve si kandidáti vylosují lístečky s číslem, v takovém pořadí pak představují své kandidátky voličům. Hodně se mi líbil návrh na školního maskota. Byly tam i jiné dobré nápady. Vyplněné volební lístky jsme házeli do urny. Komise na konci spočítala hlasy. Do parlamentu se volí 5 osob, kdo má nejvíc hlasů, stává se zároveň předsedou školního parlamentu. 5 osob se stará o školu. Myslím, že ve skupině parlamentu jsou ti praví, ale je super, že se zapojilo tolik lidí. Přišel se podívat i starosta obce a některé nápady se mu líbily. Byl to fajn den.

 

Ano, byl to fajn den. Přejeme všem zvoleným žákům – Matějovi, Cyrilovi, Dariovi, Anetě a Sáře, aby nezklamali své voliče, aby pracovali pro školu, jak nejlépe dovedou. Přejeme jim dobré nápady a hodně chuti a elánu „něco dělat“.

 

Fotogalerie zde:https://photos.app.goo.gl/SpxVB5hoGovJ2vkUA

Datum a čas: 15.10.2018 19:41
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 04.12

Starosta obce svolává na pondělí 9.12.2019 veřejné zasedání Zastupitelstva obce Nížkovice v zasedací místnosti obecního úřadu. Začátek v 18:30 hodin. Navržený program: 1) Určení ověřovatelů zápisu...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Společenský život v Nížkovicích

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky