Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 13.01

Vážení občané, i Tříkrálovou sbírku letos ovlivňuje epidemiologická situace v České republice. Z tohoto důvodu bude sbírka probíhat převážně online. Všichni, kdo chtějí přispět, máte možnost vhodit...

Přečíst celé hlášení >
Důležité oznámení PROVOZNÍ DOBA OÚ NÍŽKOVICE PRO VEŘEJNOST : Pondělí 8:00 – 10:00 14:00 – 17:00 a středa 8:00 – 10:00 14:00 – 17:00. Ostatní dny a hodiny bude úřad pro veřejnost uzavřen. PŘI KONTAKTU S OÚ UPŘEDNOSTNĚTE PROSÍM ELEKTRONICKÝ, PÍSEMNÝ ČI TELEFONNÍ KONTAKT.

Obsah stránky

Prožitkový program ve ŠD

První aprílový den nás navštívila ve školní družině paní Alena Svobodová s prožitkovým programem Buďme kamarádi. Je to program, který nám přiblížil život postižených lidí, jejich možnosti v běžném životě, které se týkají sebeobsluhy, přepravování, vzdělávání či jejich zájmových aktivit. Děti se seznámily s řadou pomůcek pro osoby s postižením, vyzkoušely si malování nohama, jezdit na vozíčku, psaní na Pichtově stroji, chodit s bílou holí. Zahrály si hmatové pexeso, vyzkoušely omalovánky pro nevidomé, v Brailově písmu si zapsaly svoje jméno. Na závěr se naučily popřát krásný den znakovou řečí. Svoje zdraví bereme jako samozřejmost, ale nikdy nevíme, zda se následkem nemoci či úrazu náš život radikálně nezmění. Setkáváme se s Liláčky, žijeme ve světě, kdy integrace handicapovaných do společnosti zdravých lidí již není tabu. Je proto prima, že si děti na základě tohoto prožitkového programu vyzkoušely, jak se postiženým lidem žije.

 

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/m2kWUSycwQhvZeDR9

Datum a čas: 02.04.2019 17:53
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Společenský život v obci

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Oddíl postranní lišty

Chytré blondýnky radí

Oddíl postranní lišty

Krizport

Patička stránky