Obsah stránky

Páťáci prezentovali projekty

Konec června je nejen spojený s předáváním vysvědčení, ale v naší škole také s malou maturitou žáků 5. ročníku. Tradice „Malé maturity“ byla založena v roce 2009 a slaví tudíž tento rok své 10. narozeniny. Malá maturita má dvě podoby – žáci si buď vybírají možnost ověřování znalostí z předmětů ČJ, AJ, Vlastivědy a Přírodovědy, nebo objahobě své projektové práce. Letošní žáci si vybrali možnost projektu. Každý z nich si zvolil téma a cíl již v měsíci dubnu a určil si svého garanta z řad pedagogů. Ten je provázel přípravou, radil, doporučoval, konzultoval.

Včera žáci své projekty odprezentovali před všemi pedagogy a spolužáky z ročníku. Z klobouku si vylosovali pořadové číslo. Nejvíce si všichni přáli, aby si nevytáhli jedničku...uf, reakce většiny. Musíme napsat, že mnozí z nich překvapili, a to pozitivně. Svého úkolu se zhostili se ctí a prokázali, že na konci 5. ročníku je každý z nich osobnost, která dokáže vystoupit, promluvit a zodpovědět otázky přísedících. Všichni byli nervózní, ale postupně ze všech nervozita a strach odpadly a svoje prezentace si dokonce užili.

Témata projektů v letošním roce: Agapornisy, Letadla, Cristiano Ronaldo, Vznik Československého fotbalu, Kočky – tradiční i netradiční, Francouzský buldoček, Můj koníček – rybaření, Sportovní auta a jejich historie, Gaur.

Přejeme všem páťákům úspěšný přestup na školy do Slavkova. Přejeme jim, aby uplatnili své nabyté poznatky a vědomosti, nebáli se prodat to, co umí a neztratili odvahu se projevit.

Hodně štěstí páťáci!

 

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/sMEwuuogy6VRRtbJA

Datum a čas: 27.06.2019 12:26
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 22.07

Zelenina Juvita Uherský Brod bude ve středu 24.7. od 8:30 do 8:45, prodávat borůvky,okurky nakladačky,nové brambory ze Znojma,meruňky a broskve ze Strážnice,novou cibuli, nový česnek,České rajčata,...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky