Obsah stránky

Pasování na školáky

 

" Dobří rodiče dávají dětem kořeny a křídla. Kořeny proto, aby věděly, kde jsou doma. Křídla proto, aby mohly odletět a zase se vrátit. Mateřská škola kořeny rozvětví, posílí. dětským křídlům pomůže odletět a vyzkoušet si to, co se naučily."

 

Pasování předškoláků na školáky - událost důležitá nejen pro budoucí prvňáčky, ale i pro žáky pátého ročníku, kterým náleží privilegium pasování mečem. Přesně před týdnem obdrželi předškoláčci na školní zahradě z rukou páťáků jimi vytvořené pozvánky a dneškem díky kouzlu jejich meče byli pasováni na opravdové školáky. Předtím však museli projít cestu s úkoly, které si pro ně páťáci a některé čtvrťačky připravili. Trasa vzhledem k parnému počasí nebyla dlouhá. Pro osvěžení posloužilo dětem jezírko a malé občerstvení. Pasování jsme zakončili společnou fotografií budoucích školáků a studeným nanukem.

 

Fotogalerie zde:https://photos.app.goo.gl/h5RCAEmzMkLKd2qC8

 

 

 

 

Datum a čas: 13.06.2019 19:22
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka 1[5].jpg

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 12.06

Starosta obce svolává na pondělí 17.6.2019 veřejné zasedání Zastupitelstva obce Nížkovice do zasedací místnosti obecního úřadu. Začátek v 18:30 hodin. Navržený program: 1) Určení ověřovatelů zápisu...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky