Obsah postranní lišty

Důležité oznámení Z důvodu velikonočních svátků je svoz odpadu posunutý o jeden den. Vývozy v naší obci budou probíhat ve čtvrtek 25.4.2019. Děkujeme za pochopení. Otevírací doba sběrného dvora Slavkov: 20.4.2019 (sobota) otevřeno, 22.4.2019 (Velikonoční pondělí) zavřeno

Obsah stránky

Obora Ježov - 2. 10. 2017

Letošní adaptační výjezd jsme museli díky přerušení dodávky elektrické energie přesunout o několik dní a tak jsme se vydali do Obory v Ježově až v prvním říjnovém týdnu. Nic to ale neubralo na pohodově stráveném dnu plném poznávacích a pohybových her.

Po příjezdu jsme vzhledem k ještě chladnějšímu počasí posvačili v prostoru myslivecké jídelny. Brzy nás však sluneční paprsky nalákaly ven, kde si žáci společně s předškoláčky zahráli několik seznamovacích her a byli rozděleni do skupinek, ve kterých pak pracovali po celý zbytek dne. Svou schopnost spolupracovat mohli hned poté vyzkoušet u prvního úkolu, kdy měli do podzimního symbolu vepsat či nakreslit společné znaky s někým ve skupině – je jedno, zda se týkaly společných zájmů, koníčků, postojů, oblíbeného jídla či počtu sourozenců.

Velká sluníčkem prosluněná louka přímo lákala k proběhnutí, a tak následovala běhací hra, která byla zaměřená na posloupnost čísel. Před obědem jsme se stihli ještě podívat na kačeny, lišky, posbírali jsme si kaštany na školní tvoření a děti si posbíraly různá ptačí pera.

Po výborném smažáku s hranolkama nastal čas odpočinku a volné zábavy. Někdo si maloval, někdo hrál vybíjenou, jiní se zabavili po svém vlastní hrou. Když nás poprosil myslivec Hynek, zda bychom nasbírali kaštany ještě pro jejich zvířata, nikdo z dětí neváhal a všechny se s chutí pustily do práce. I díky tomu byly během chvilky naplněny dvě velké bedýnky.

Před ovocným pohárem se šlehačkou se děti při poslední aktivitě převtělily v lovce a lovily lesní zvěř. Řídily se puntíky na kartičkách a musely zde hodně spolupracovat. Po poháru již nastal čas k poslední společné fotografii a odjezdu domů.

 

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/glCRU7CaEXQPzDI72

http://skolkanizkovice.rajce.idnes.cz/2017-_Rijen_-_VYLET_OBORA_JEZOV/

http://skolkanizkovice.rajce.idnes.cz/2017_-_Rijen_-_REFLEXE_ADAPTACNIHOH_VYLETU_v_JEZOVE/

Datum a čas: 02.10.2017 21:31
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 18.04

V sobotu 20. dubna 2019 od 20:00 hodin se bude konat v sokolovně v Nížkovicích RACHOT sv. KUNHUTY. Vstupné je 100,-Kč. Od 17.00 hodin proběhne motorkářská spanilá jízda okolo Mohyle

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky