Obsah stránky

Obora Ježov - 2. 10. 2017

Letošní adaptační výjezd jsme museli díky přerušení dodávky elektrické energie přesunout o několik dní a tak jsme se vydali do Obory v Ježově až v prvním říjnovém týdnu. Nic to ale neubralo na pohodově stráveném dnu plném poznávacích a pohybových her.

Po příjezdu jsme vzhledem k ještě chladnějšímu počasí posvačili v prostoru myslivecké jídelny. Brzy nás však sluneční paprsky nalákaly ven, kde si žáci společně s předškoláčky zahráli několik seznamovacích her a byli rozděleni do skupinek, ve kterých pak pracovali po celý zbytek dne. Svou schopnost spolupracovat mohli hned poté vyzkoušet u prvního úkolu, kdy měli do podzimního symbolu vepsat či nakreslit společné znaky s někým ve skupině – je jedno, zda se týkaly společných zájmů, koníčků, postojů, oblíbeného jídla či počtu sourozenců.

Velká sluníčkem prosluněná louka přímo lákala k proběhnutí, a tak následovala běhací hra, která byla zaměřená na posloupnost čísel. Před obědem jsme se stihli ještě podívat na kačeny, lišky, posbírali jsme si kaštany na školní tvoření a děti si posbíraly různá ptačí pera.

Po výborném smažáku s hranolkama nastal čas odpočinku a volné zábavy. Někdo si maloval, někdo hrál vybíjenou, jiní se zabavili po svém vlastní hrou. Když nás poprosil myslivec Hynek, zda bychom nasbírali kaštany ještě pro jejich zvířata, nikdo z dětí neváhal a všechny se s chutí pustily do práce. I díky tomu byly během chvilky naplněny dvě velké bedýnky.

Před ovocným pohárem se šlehačkou se děti při poslední aktivitě převtělily v lovce a lovily lesní zvěř. Řídily se puntíky na kartičkách a musely zde hodně spolupracovat. Po poháru již nastal čas k poslední společné fotografii a odjezdu domů.

 

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/glCRU7CaEXQPzDI72

http://skolkanizkovice.rajce.idnes.cz/2017-_Rijen_-_VYLET_OBORA_JEZOV/

http://skolkanizkovice.rajce.idnes.cz/2017_-_Rijen_-_REFLEXE_ADAPTACNIHOH_VYLETU_v_JEZOVE/

Datum a čas: 02.10.2017 21:31
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 13.12

Obec Nížkovice Vás srdečně zve na VÁNOČNÍ KONCERT dechové hudby DAMBOŘANKA, který se bude konat v neděli 15. prosince 2019 v 15:00 hodin v sále místní sokolovny. Přijďte si odpočinout od předvánočn...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Společenský život v Nížkovicích

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky