Obsah postranní lišty

Důležité oznámení Z důvodu velikonočních svátků je svoz odpadu posunutý o jeden den. Vývozy v naší obci budou probíhat ve čtvrtek 25.4.2019. Děkujeme za pochopení. Otevírací doba sběrného dvora Slavkov: 20.4.2019 (sobota) otevřeno, 22.4.2019 (Velikonoční pondělí) zavřeno

Obsah stránky

Lampionový průvod s uspáváním broučků

Poslední říjnový večer jsme se s lampiony vydali posvítit broučkům na cestu před zimním spánkem. Sešli jsme se na hřišti za školkou, kde děti dostaly kartičky s úkoly.
Protože zima je dlouhá, prvním úkolem bylo nanosit nachystaným papírovým broučkům zásoby na zimu v podobě PET vršků.
Druhým úkolem bylo projít Nížkovice a s pomocí světýlek lampionů najit broučky opozdilce, kteří se nestihli před nastávajícím zimním časem uložit ke spánku. Tyto zpozdilé broučky jsme našli na stanovišti před obchodem. Děti zde musely nadzvednout a zkontrolovat všechny misečky, aby nezůstal ani jediný brouček, kterého bylo potřeba přenést do postýlky.
Kolem základní školy a výstavy rozsvícených vydlabaných dýní jsme prošli na stanoviště na školní zahradě. Děti uložily nalezené obrázkové broučky pod průlezku do připraveného lůžka a zakryly větvičkami z tuje. Tím splnily poslední třetí úkol z kartičky. Odměnou pro děti byl pamětní lístek s nádherným korálkovým broučkem od paní Evy.
Postupně jsme se rozcházeli při tónech Mravenči ukolébavky. 
...dobrou zimní noc všem broučkům….

                              Veronika Minksová

 

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/t0GZfWEjBfzHwrqC3

 

Datum a čas: 03.11.2017 09:06
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka Taneční skupina Carola Brno

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 18.04

V sobotu 20. dubna 2019 od 20:00 hodin se bude konat v sokolovně v Nížkovicích RACHOT sv. KUNHUTY. Vstupné je 100,-Kč. Od 17.00 hodin proběhne motorkářská spanilá jízda okolo Mohyle

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky