Obsah stránky

Den, kdy chodí Mikuláš

Den, kdy chodí Mikuláš.... i ve škole jsme přizpůsobili program tomuto svátku. Žáci vyšších ročníků se vydali brzy ráno na anglické divadelní představení do Slavkova u Brna. Na žáky 1. a 2. ročníku čekal v jejich třídě dopis od čerta, anděla a Mikuláše a zapálená svíčka. Dopis voněl peklem a obsahoval úkoly pro děti. Zapálená svíčka měřila čas. Nesměla zhasnout, to by znamenalo konec plnění úkolů a žáci by nedostali odměnu od Mikuláše. Na tu si museli vyrobit pytlík s andílkem. Ten pak postavili na okno a budou čekat na další ráno, zdali bude sáček naplněn. Přijde Mikuláš?

Ti mladší vyhlíželi Mikuláše a čerta od samého rána. Každé zazvonění na školní zvonek v nich vzbuzovalo nejen očekávání, ale i strach. A tak to šlo až do odpoledne. Hlídky u okna, vyhlížení čerta, křik... a zase nic. Až ve tři hodiny odpoledne se družinové děti dočkaly. I ti největší hrdinové, kteří se celý den dušovali, že nebudou žádné slzičky, si nakonec trochu poplakali. Kniha hříchů je totiž prozradila. Ale naštěstí jim dali čerti šanci a mohli si svoje prohřešky odčinit pěknou básničkou či písničkou. Malou sladkou odměnu od krásného anděla dostal každý. Ti nejodvážnější se s čerty dokonce i vyfotili.

 

Fotogalerie zde:https://photos.app.goo.gl/4JVjVUUhyGn7eGrH7

Datum a čas: 05.12.2019 21:38
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka PA160024.JPG

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 24.01

Obec Nížkovice zve všechny občany na VEPŘOVÉ HODY, které se konají v sobotu 25.1.2020 na prostranství za MŠ Nížkovice. Prodej vepřových specialit bude zahájen v 10:00 hodin. V případě zájmu o polév...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Společenský život v Nížkovicích

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky