Obsah postranní lišty

Důležité oznámení Z důvodu velikonočních svátků je svoz odpadu posunutý o jeden den. Vývozy v naší obci budou probíhat ve čtvrtek 25.4.2019. Děkujeme za pochopení. Otevírací doba sběrného dvora Slavkov: 20.4.2019 (sobota) otevřeno, 22.4.2019 (Velikonoční pondělí) zavřeno

Obsah stránky

Adventní program na Petrově

V posledním předvánočním týdnu jsme se vypravili na adventní program na Petrov v Brně. Zúčastnili se ho všichni žáci naší školy a předškoláci z MŠ.  Vzhledem k tomu, že jsme měli program objednaný až na půl jedenáctou, využili jsme volný čas k prohlídce předvánočního Brna.  Nejdříve jsme se šli podívat na Dominikánské náměstí, kde je vystaven Betlém Jiřího Halouzky se 70 sochami v životní velikosti.  Betlém je opravdu nádherný a moc se nám líbil. Je zde také umístěn vánoční zvon, na který jsme si všichni zazvonili a přáli si něco hezkého. Po svačině jsme se šli podívat na 18 m vysoký Vánoční strom města Brna na náměstí Svobody. Odtud jsme se vypravili na Zelný trh, kde byly stánky s řemeslnými a dárkovými výrobky a kde panovala krásná adventní nálada. Tady jsme měli po skupinkách půl hodiny rozchod a mohli jsme si něco koupit nebo si jen užívat předvánoční náladu. 
Na Petrově byl pro nás připravený program v diecézním muzeu, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o adventu. Děti si vyrobily andílka z kukuřičného šustí.  Na závěr jsme po skupinách navštívili muzeum a prohlédli si část expozice s obrazem „ Madona z Veveří“. Obraz byl namalován okolo roku 1345 a pochází z doby panování císaře Karla IV. Jedná se o jeden z nejvzácnějších gotických obrazů u nás.

Mgr.Bc. Václav Princlík

 

Fotogalerie:https://photos.app.goo.gl/DbR79MQJiPm8M6Hj2

 

Datum a čas: 20.12.2017 08:17
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 18.04

V sobotu 20. dubna 2019 od 20:00 hodin se bude konat v sokolovně v Nížkovicích RACHOT sv. KUNHUTY. Vstupné je 100,-Kč. Od 17.00 hodin proběhne motorkářská spanilá jízda okolo Mohyle

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky