Obsah stránky

Adventní program na Petrově

V posledním předvánočním týdnu jsme se vypravili na adventní program na Petrov v Brně. Zúčastnili se ho všichni žáci naší školy a předškoláci z MŠ.  Vzhledem k tomu, že jsme měli program objednaný až na půl jedenáctou, využili jsme volný čas k prohlídce předvánočního Brna.  Nejdříve jsme se šli podívat na Dominikánské náměstí, kde je vystaven Betlém Jiřího Halouzky se 70 sochami v životní velikosti.  Betlém je opravdu nádherný a moc se nám líbil. Je zde také umístěn vánoční zvon, na který jsme si všichni zazvonili a přáli si něco hezkého. Po svačině jsme se šli podívat na 18 m vysoký Vánoční strom města Brna na náměstí Svobody. Odtud jsme se vypravili na Zelný trh, kde byly stánky s řemeslnými a dárkovými výrobky a kde panovala krásná adventní nálada. Tady jsme měli po skupinkách půl hodiny rozchod a mohli jsme si něco koupit nebo si jen užívat předvánoční náladu. 
Na Petrově byl pro nás připravený program v diecézním muzeu, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o adventu. Děti si vyrobily andílka z kukuřičného šustí.  Na závěr jsme po skupinách navštívili muzeum a prohlédli si část expozice s obrazem „ Madona z Veveří“. Obraz byl namalován okolo roku 1345 a pochází z doby panování císaře Karla IV. Jedná se o jeden z nejvzácnějších gotických obrazů u nás.

Mgr.Bc. Václav Princlík

 

Fotogalerie:https://photos.app.goo.gl/DbR79MQJiPm8M6Hj2

 

Datum a čas: 20.12.2017 08:17
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 25.05

Kdo má zájem o kompostér, nechť se přihlásí do pátku 1.6.2018 na obecním úřadě, kde mu budou sděleny podrobnosti.----- SK Nížkovice oznamuje příznivcům kopané, že zítra, tj. v sobotu 26. května 2...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky