Obsah stránky

Adventní program na Petrově

V posledním předvánočním týdnu jsme se vypravili na adventní program na Petrov v Brně. Zúčastnili se ho všichni žáci naší školy a předškoláci z MŠ.  Vzhledem k tomu, že jsme měli program objednaný až na půl jedenáctou, využili jsme volný čas k prohlídce předvánočního Brna.  Nejdříve jsme se šli podívat na Dominikánské náměstí, kde je vystaven Betlém Jiřího Halouzky se 70 sochami v životní velikosti.  Betlém je opravdu nádherný a moc se nám líbil. Je zde také umístěn vánoční zvon, na který jsme si všichni zazvonili a přáli si něco hezkého. Po svačině jsme se šli podívat na 18 m vysoký Vánoční strom města Brna na náměstí Svobody. Odtud jsme se vypravili na Zelný trh, kde byly stánky s řemeslnými a dárkovými výrobky a kde panovala krásná adventní nálada. Tady jsme měli po skupinkách půl hodiny rozchod a mohli jsme si něco koupit nebo si jen užívat předvánoční náladu. 
Na Petrově byl pro nás připravený program v diecézním muzeu, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o adventu. Děti si vyrobily andílka z kukuřičného šustí.  Na závěr jsme po skupinách navštívili muzeum a prohlédli si část expozice s obrazem „ Madona z Veveří“. Obraz byl namalován okolo roku 1345 a pochází z doby panování císaře Karla IV. Jedná se o jeden z nejvzácnějších gotických obrazů u nás.

Mgr.Bc. Václav Princlík

 

Fotogalerie:https://photos.app.goo.gl/DbR79MQJiPm8M6Hj2

 

Datum a čas: 20.12.2017 08:17
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 01.04

Vážení občané, obecní úřad nabízí možnost zajištění dezinfekčního prostředku na dezinfekci rukou. Pokud má někdo zájem, kontaktujte pracovníky obecního úřadu na tel.: 544 222 621 v pracovní dny v d...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Společenský život v Nížkovicích

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky