Obsah stránky

Adaptační výjezd Obora Ježov

   První měsíc školního roku patří již tradičně adaptačnímu výjezdu žáků a dětí z nížkovické školy a školky. Stejně tak tomu bylo i letos a stejně jako v loni jsme vyrazili do Obory v Ježově. Proč tyto adaptační výjezdy pořádáme? Příchod do 1. třídy stejně jako přechod na jinou školu s sebou nese značnou nejistotu z nového prostředí a z nových spolužáků. Cílem je, aby se noví spolužáci poznali nejen v prostředí třídy a školy. Při různých aktivitách v jiném prostředí se poznají lépe a jinak, naučí se komunikovat a spolupracovat, porozumět jeden druhému. A protože spoustu aktivit máme propojených s mateřinkou, jezdí s námi i třída starších dětí z mateřské školy.

   Po příjezdu a svačině následovalo několik her na seznámení, zapamatování jmen a poznávání kamarádů. Poté jsme se vydali s myslivcem Hynkem na výpravu do obory, kde jsme viděli pávy, kačeny, lišky a dalekohledem bylo možné shlédnout několik srnců a daňků. Cestou jsme sbírali různá peříčka. Po dobrém obědě nastala doba fotbálku, vybíjené a volné zábavy. Před odjezdem jsme si všichni pochutnali na výborném zmrzlinovém poháru s ovocem.

Děkujeme všem myslivcům za přípravu čaje pro děti, kávy pro dospělé a za výborný oběd a poháry.

 

Fotky z výjezdu zde: https://goo.gl/photos/WqYcW8PWesGe2zu79

Datum a čas: 28.09.2016 17:29
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 03.07

Doktorka Vlasta Kučerová oznamuje, že ve dnech 7.7. – 17.7.2020 čerpá řádnou dovolenou. Zastupují MUDr. Špatná a MUDr. Kovaříková ve svých ordinačních hodinách. ------ Vedoucí stravování oznamu...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Společenský život v Nížkovicích

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky