Obsah stránky

Žáci prožili výuku na Jezírku

Dnešní slunečný den jsme prožili všichni společně na Jezírku, kde měli žáci 1. a 2. ročníku výukový program s názvem „Dřevěný svět“. Larva brouka tesaříka provedla žáky od kořene až po korunu stromu a seznámila je s životem stromů a jejich využitím. Žáci si prohlédli pod mikroskopem larvu, vajíčko a brouka, učili se rozdíl mezi listnatým a jehličnatým stromem v zimě, poznávali hmatem různé materiály, hráli Kimovu hru s dřevěnými předměty, skládali vývoj brouka a prolezli si mraveništěm. Na kachlových kamnech upekli bramborové placky, venku si zahráli pohybové a logické hry např. kotlíkové pexeso, hledali v přírodě slova opačná, běhali při hře kořen-strom-větve-koruna, zahráli si na ručně vyrobené hudební nástroje ze dřeva. Nakonec si zahráli sněhovou bitvu.
 
Mgr. Marta Valentová, Bc.Olga Dopitová
 
 
Mrazivou, ale slunečnou středu 30.1.  jsme vyrazili s dětmi na Jezírko do Soběšic u Brna. 3. až 5. ročník měl pořad Na kameni kámen.  
Část programu probíhala vevnitř, část venku v krásném prostředí. Děti si prostřednictvím hry vyzkoušely, jaké to je těžit bauxit na výrobu hliníku, seznámily se i s riziky. Na naučné stezce si pomocí geologických kladívek mohly zkoumat vlastnosti hornin i nerostů, což se dětem moc líbilo. Kousíčky si mohly odnést i domů. V dramatické dílně, v teple budovy, si  prožily vznik a vývoj planety Země. U nástěnné skládačky hledaly souvislosti mezi vývojem života na Zemi a vznikem hornin. Mohly si osahat uhlí, skutečného trilobita i očichat ropu. Přemýšlely také o ochraně planety Země.
Do školy jsme všichni odjížděli plni poznatků a zážitků z krásného prostředí Jezírka.
 
Mgr. Vlastimila Sládečková
 

 

Datum a čas: 30.01.2019 20:15
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 05.08

Vedoucí knihovny oznamuje čtenářům, že knihovna bude v měsíci srpnu uzavřena. Děkujeme za pochopení. Z důvodu nepříznivé situace se šířením COVID – 19 se OÚ rozhodl zrušit plánovaný zájezd do Te...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Společenský život v Nížkovicích

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky