Obsah stránky

Žáci prožili výuku na Jezírku

Dnešní slunečný den jsme prožili všichni společně na Jezírku, kde měli žáci 1. a 2. ročníku výukový program s názvem „Dřevěný svět“. Larva brouka tesaříka provedla žáky od kořene až po korunu stromu a seznámila je s životem stromů a jejich využitím. Žáci si prohlédli pod mikroskopem larvu, vajíčko a brouka, učili se rozdíl mezi listnatým a jehličnatým stromem v zimě, poznávali hmatem různé materiály, hráli Kimovu hru s dřevěnými předměty, skládali vývoj brouka a prolezli si mraveništěm. Na kachlových kamnech upekli bramborové placky, venku si zahráli pohybové a logické hry např. kotlíkové pexeso, hledali v přírodě slova opačná, běhali při hře kořen-strom-větve-koruna, zahráli si na ručně vyrobené hudební nástroje ze dřeva. Nakonec si zahráli sněhovou bitvu.
 
Mgr. Marta Valentová, Bc.Olga Dopitová
 
 
Mrazivou, ale slunečnou středu 30.1.  jsme vyrazili s dětmi na Jezírko do Soběšic u Brna. 3. až 5. ročník měl pořad Na kameni kámen.  
Část programu probíhala vevnitř, část venku v krásném prostředí. Děti si prostřednictvím hry vyzkoušely, jaké to je těžit bauxit na výrobu hliníku, seznámily se i s riziky. Na naučné stezce si pomocí geologických kladívek mohly zkoumat vlastnosti hornin i nerostů, což se dětem moc líbilo. Kousíčky si mohly odnést i domů. V dramatické dílně, v teple budovy, si  prožily vznik a vývoj planety Země. U nástěnné skládačky hledaly souvislosti mezi vývojem života na Zemi a vznikem hornin. Mohly si osahat uhlí, skutečného trilobita i očichat ropu. Přemýšlely také o ochraně planety Země.
Do školy jsme všichni odjížděli plni poznatků a zážitků z krásného prostředí Jezírka.
 
Mgr. Vlastimila Sládečková
 

 

Datum a čas: 30.01.2019 20:15
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 22.01

Obec Nížkovice zve všechny občany na VEPŘOVÉ HODY, které se konají v sobotu 25.1.2020 na prostranství za MŠ Nížkovice. Prodej vepřových specialit bude zahájen v 10:00 hodin. V případě zájmu o polév...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Společenský život v Nížkovicích

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky