Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 13.01

Vážení občané, i Tříkrálovou sbírku letos ovlivňuje epidemiologická situace v České republice. Z tohoto důvodu bude sbírka probíhat převážně online. Všichni, kdo chtějí přispět, máte možnost vhodit...

Přečíst celé hlášení >
Důležité oznámení PROVOZNÍ DOBA OÚ NÍŽKOVICE PRO VEŘEJNOST : Pondělí 8:00 – 10:00 14:00 – 17:00 a středa 8:00 – 10:00 14:00 – 17:00. Ostatní dny a hodiny bude úřad pro veřejnost uzavřen. PŘI KONTAKTU S OÚ UPŘEDNOSTNĚTE PROSÍM ELEKTRONICKÝ, PÍSEMNÝ ČI TELEFONNÍ KONTAKT.

Obsah stránky

Volby do školního parlamentu 20. 10. 2017

Symbolicky v den, kdy se konají v České republice Sněmovní volby, se konaly v naší škole volby do Školního parlamentu. To, že jsme je musely o týden odložit kvůli nedostatku kandidátů, nahradil fakt, že po druhé výzvě se přihlásil historicky nejvyšší počet uchazečů o místo v parlamentu školy, a to hned patnáct. Voliči tak měli z čeho vybírat a volba to nebyla určitě jednoduchá. Všichni kandidáti přišli s nějakým nápadem ke zlepšení života školy a dokázali odpovídat na všetečné otázky voličů. Zvítězit však mohlo pouze pět z nich a tak po hlasování a sečtení všech odevzdaných hlasů vyšli tito členové parlamentu – Matěj, Natálka, Anetka, Magda a Veronika, která se zároveň s nejvyšším počtem získaných hlasů stala předsedkyní. Zvoleným členům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v jejich práci pro školu.

 

Volby jsme slavnostně zakončili oslavou narozenin paní učitelky Marty a dalším velmi příjemným překvapením byla odpolední návštěva bývalých žáků naší školy, která nám udělala velkou radost. Děkujeme:-)

 

Po skončení voleb následovala reflexe dětí a žáků dle ročníků. Zde přinášíme některé z nich.

Předškoláci, kteří se přišli na volby podívat a žáci 1. ročníku odpovídali na otázku „ CO tě překvapilo, co si pamatuješ?“

 • kroužkovali jsme jména

 • děti mluvily a chodili jsme za oponu a házeli do bedničky volební lístky

 • kandidáti chtěli ve škole zvířátko

Všichni by popřáli zvoleným kandidátům, ať se jim v parlamentu daří, hodně zdraví a štěstí a ať se jim daří plnit jejich úkoly :-)

Druháci a třeťáci popsali své zážitky z dopoledne takto:

 • byla jsem v komisi, počítala jsem hlasy s paní učitelkou a moc mě překvapila Verča

 • skoro všichni říkali, že chtějí zvířátko, bylo to dobré, protože jsem mohl kandidovat, příště už určitě budu v parlamentu

 • byla jsem po 2. v komisi, příští volby půjdu za kandidátku, překvapil mě Matěj

 • pro mě je nové, že jsem v parlamentu a hodně se mi to líbilo

 • bylo to moc krásný, překvapil mě Matýsek, že se dostal na takový místo, je to pro něho čest a Vlastík mě potěšil taky, že se dostal do komise, je to taky pro něho čest

 • příště budu kandidovat taky, bylo pro mě těžké rozhodnout se, koho volit

 • kroužkovali jsme kandidáty, příště taky budu kandidovat, protože mě to moc a moc překvapilo

 • dozvěděl jsem se, že možná budu kandidovat příští rok, zaujal mě Petr, bavilo mě to

 • kandidovala jsem společně s Terezkou a Zuzankou a postoupila jsem jenom já. Chtěla bych kandidovat i příští rok, bylo mi líto, že ony nepostoupily

 • kandidovala jsem a dozvěděla jsem se, že je to lehký. Vyrobit kandidátku bylo těžký. Cítím se dobře, protože kdybych byla v parlamentu, tak by byla Zuzka smutná.

 • Mně se líbilo, jak jsme losovali čísla. Já jsem měla číslo dvě. Sice nejsem v parlamentu, ale zase to přeji ostatním.

Žáci 4. a 5. ročníku odpovídali na otázky „ Jak ses cítil/a dnes ráno před volbami, jak se ti povedla volební řeč, jak jsi spokojený/á s výsledky voleb a jaký vidíš důvod v tom, že jsi se dostal/a nedostal/a do parlamentu?“ Odpovědět chtělo odvahu a určitě vyžadovalo velké zamyšlení nad sebou samým.

 • Celkem jsem se bál, ale pak to bylo dobrý. Řeč byla dobrá. Jsem celkem smutný, protože mě nezvolili. Důvod? Nemám moc kamarádů v 1. - 3. třídě.

 • Cítil jsem se hodně nervózní, bylo to napínavé, co přijde...řeč se mi docela povedla, ale mohlo to být lepší. Výsledky byly docela dobré, ale čekal jsem něco lepšího.

 • Bál jsem se, protože jsem si myslel, že něco zapomenu. Ale celkem se mi to povedlo a byl jsem rád. Jsem rád, že se tam dostala Verča, Natka, Anet a hlavně Matěj, protože je druhák. Myslím, že jsem se nedostal do parlamentu, protože se nechovám vždy dobře.

 • Cítila jsem se nervózně, bála jsem se, že budu mluvit blbosti. Povedlo se mi mluvit nahlas a nemluvit blbosti. Jsem ráda, že pro mě ostatní hlasovali a poslouchali mě, jsem ráda za svůj výkon. Myslím, že pro mě hlasovali kvůli tomu, že mě znali a že jsem se chovala docela normálně.

 • Měla jsem trochu strach a byla jsem nervózní, ale také jsem byla šťastná a napjatá. Mluvila jsem rychle a zadrhávala jsem se. Jsem ráda, že je tam Verča a Anet. Volili mě proto, že se chovám slušně a nikomu se neposmívám.

 • Byl jsem nervózní. Mohlo to být lepší, moc se mi to nepovedlo. Jsem s výsledky celkem spokojený.

 • Byl jsem nervózní, s výsledky jsem spokojený, chtěl jsem tam Matese a Veroniku. Nedostal jsem se proto, že jsem byl předtím zlý.

 • Dnes jsem byla trochu ve stresu a byla jsem nervózní. Pak už jsem byla v pořádku a už jsem se tolik nebála. Doma jsem si cvičila proslov, ale nakonec jsem to řekla lépe, takže se mi ulevilo, že jsem to neřekla tak, jak jsem si to nacvičila, ale jak mě to napadalo. S výsledkem jsem spokojená, ale myslela jsem si, že už tam nebudu. Myslela jsem si, že můj nápad je špatný, ale potom, když mě chválili, tak už jsem si myslela, že můžu být v parlamentu.

 • Cítil jsem se nervózně,řeč se mi povedla dobře, jsem spokojen, protože jsem nový.

 

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/HALGnSJgaJSAejKJ3

 

Datum a čas: 20.10.2017 21:08
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka Rozsvěcení vánočního stromu - vystoupení dětí 04

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Společenský život v obci

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Oddíl postranní lišty

Chytré blondýnky radí

Oddíl postranní lišty

Krizport

Patička stránky