Obsah stránky

Rozmarýnek Brno

   V pondělí 3. října jsme ve škole zahájili projekt k programu Ekoškola – MENU PRO ZMĚNU. Jelikož se jedná o projekt týkající se zdravé výživy a zdravého životního stylu, přihlásili jsme se na výukový program školského zařízení Rozmarýnek, který nese název PŘÍPAD DOKTOR SACHARIN.

   Celým dnešním programem nás provázel detektiv Druhokoukal a jeho asistentka Iva. Po seznámení s pravidly, vytvoření jmenovek a rozdělení do skupin mohlo začít detektivní pátrání po tajných ingrediencích, které zákeřný doktor Sacharin používá k oslabení dětí i dospělých. Žáci prozkoumali složení běžných sladkostí a seznámili se s důsledky nadměrné konzumace cukru. Žáci se dozvěděli, že cukr zhoršuje kožní problémy a plísňová onemocnění, způsobuje zubní kazy, obezitu a nadváhu, ale nezpůsobuje plešatění ani horší zrak. Dozvěděli se, že cukr také může být příčinou špatných známek, protože dává tělu mnoho energie a takový žák se potom nedokáže v hodinách soustředit.

   Žáci ochutnali a ohodnotili skleněnkami čtyři pochutiny bez cukru – byl to tvaroh smíchaný se sušenými meruňkami, celými rozinkami, nakrájenými rozinkami a skořicí. Žáci zjistili, že i bez přidání cukru je jídlo chutné a cukr můžeme nahradit sladkým ovocem.

   Formou hry venku podstoupili žáci testování účinků energetických nápojů. V prostorách zahrady Rozmarýnku sbírali za běhu „zážitky“ po různě barevných okruzích. Běh jim ztěžovaly překážky v podobě - ruky na ústech, záclonky přes oči a běh s plyšákem. Tyto překážky simulovaly příznaky dlouhodobějšího užívání energetických nápojů – třes rukou, ztrátu soustředění, bolení zubů, málo spánku a úzkost.

   Žáci si také vlastnoručně ve cvičné kuchyni připravili zdravé palačinky z celozrnné mouky, lžíce medu, špetky soli, mléka a jednoho vejce. Po zhodnocení celého dopoledního programu si palačinky snědli a odjeli jsme domů.

 

Fotogalerie zde: https://goo.gl/photos/BSuqK3FY7NkMTjMF6

Datum a čas: 05.10.2016 19:33
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 01.04

Vážení občané, obecní úřad nabízí možnost zajištění dezinfekčního prostředku na dezinfekci rukou. Pokud má někdo zájem, kontaktujte pracovníky obecního úřadu na tel.: 544 222 621 v pracovní dny v d...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Společenský život v Nížkovicích

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky