Obsah postranní lišty

Důležité oznámení Z důvodu velikonočních svátků je svoz odpadu posunutý o jeden den. Vývozy v naší obci budou probíhat ve čtvrtek 25.4.2019. Děkujeme za pochopení. Otevírací doba sběrného dvora Slavkov: 20.4.2019 (sobota) otevřeno, 22.4.2019 (Velikonoční pondělí) zavřeno

Obsah stránky

Rozmarýnek Brno

   V pondělí 3. října jsme ve škole zahájili projekt k programu Ekoškola – MENU PRO ZMĚNU. Jelikož se jedná o projekt týkající se zdravé výživy a zdravého životního stylu, přihlásili jsme se na výukový program školského zařízení Rozmarýnek, který nese název PŘÍPAD DOKTOR SACHARIN.

   Celým dnešním programem nás provázel detektiv Druhokoukal a jeho asistentka Iva. Po seznámení s pravidly, vytvoření jmenovek a rozdělení do skupin mohlo začít detektivní pátrání po tajných ingrediencích, které zákeřný doktor Sacharin používá k oslabení dětí i dospělých. Žáci prozkoumali složení běžných sladkostí a seznámili se s důsledky nadměrné konzumace cukru. Žáci se dozvěděli, že cukr zhoršuje kožní problémy a plísňová onemocnění, způsobuje zubní kazy, obezitu a nadváhu, ale nezpůsobuje plešatění ani horší zrak. Dozvěděli se, že cukr také může být příčinou špatných známek, protože dává tělu mnoho energie a takový žák se potom nedokáže v hodinách soustředit.

   Žáci ochutnali a ohodnotili skleněnkami čtyři pochutiny bez cukru – byl to tvaroh smíchaný se sušenými meruňkami, celými rozinkami, nakrájenými rozinkami a skořicí. Žáci zjistili, že i bez přidání cukru je jídlo chutné a cukr můžeme nahradit sladkým ovocem.

   Formou hry venku podstoupili žáci testování účinků energetických nápojů. V prostorách zahrady Rozmarýnku sbírali za běhu „zážitky“ po různě barevných okruzích. Běh jim ztěžovaly překážky v podobě - ruky na ústech, záclonky přes oči a běh s plyšákem. Tyto překážky simulovaly příznaky dlouhodobějšího užívání energetických nápojů – třes rukou, ztrátu soustředění, bolení zubů, málo spánku a úzkost.

   Žáci si také vlastnoručně ve cvičné kuchyni připravili zdravé palačinky z celozrnné mouky, lžíce medu, špetky soli, mléka a jednoho vejce. Po zhodnocení celého dopoledního programu si palačinky snědli a odjeli jsme domů.

 

Fotogalerie zde: https://goo.gl/photos/BSuqK3FY7NkMTjMF6

Datum a čas: 05.10.2016 19:33
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 18.04

V sobotu 20. dubna 2019 od 20:00 hodin se bude konat v sokolovně v Nížkovicích RACHOT sv. KUNHUTY. Vstupné je 100,-Kč. Od 17.00 hodin proběhne motorkářská spanilá jízda okolo Mohyle

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky