Obsah stránky

Adventní radovánky

Prosincový měsíc je pro všechny školáky a pedagogy vždy měsíc náročný, ale zároveň je měsícem, na který se všichni těšíme a máme ho rádi. Nejen, že ve škole i mimo školu probíhá spousta akcí, ale je to měsíc očekávání, těšení a společného sdílení všech zážitků.

V úterý 10. prosince přijeli do mateřinky Liláčci, kteří si vyrobili s našimi mateřáčky dřevěné andílky v rámci projektu MAP II. Zhruba o půl jedenácté se vydali do školky zástupci školního parlamentu, aby Liláčkům předali perníčky, dárečky a pozvání na benefiční vánoční koncert v příštím týdnu. Místní písničkář Slávek Janoušek zazpíval písničky ze svého alba Koťata a Dušičky a také několik vánočních koled. Na adventním věnci hořely dvě svíčky a všichni jsme nasávali příjemnou vánoční atmosféru při společném setkání.

Po poledni zahájili školáci s pedagogy velké přípravy v místní sokolovně spojené s vánočními dílničkami a jarmarkem – nosili krabice s oceněnými výrobky, rozmísťovali na stolech, a zdobili sokolovnu. Paní kuchařky s Ivetou nachystaly občerstvení a uvařily výborný čaj pro děti a svařák pro dospěláky. Úderem 14. hodiny vypukly dílničky s prodejním jarmarkem. U vstupu vítali a výrobky prodávali školáci. Návštěvníci si mohli vyrobit na šesti dílničkách drobné vánoční dekorace. Celé odpoledne podbarvoval příjemnou vánoční atmosféru zvuk koled, rozsvícený vánoční stromeček a dobrá nálada všech přítomných. Žáci si vydělali prodejem výrobků na nějakou společnou školní akci. Tímto bychom chtěli poděkovat všem maminkám, pedagogům i dětem, které vedli dílničku a všem rodičům, kteří se svými dětmi doma připravili výrobky k prodeji.

 

Fotogalerie zde:https://photos.app.goo.gl/eaWvtbApCByNTNd8A

 

Datum a čas: 12.12.2019 12:20
Napsal: Dagmar Mudrlová
Kategorie: ŠKOLA

 

Náhodná fotka

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Království Komety

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 08.07

Vedoucí stravování oznamuje strávníkům, že od pondělí 13.7.2020 se budou dovážet obědy ze Slavkova. Kdo má zájem obědy odebírat, nahlaste se v kanceláři OÚ nebo ve školní jídelně. Prázdný jídlonosi...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Společenský život v Nížkovicích

 

Oddíl postranní lišty

Ždánický les a Politaví

Oddíl postranní lišty

Soc.-právní ochrana dětí

Patička stránky